منحصرا زبان: راجع به کنکور زبان تخصصی رشته فرانسه بیشتر بدانید

منحصرا زبان: راجع به کنکور زبان تخصصی رشته فرانسه بیشتر بدانید
3.79 از 5 بوسیله 2619 رای
چطور درس خوندن برای کنکور زبان فرانسوی رو شروع کنم؟ منابع کنکور زبان تخصصی فرانسوی چیه و این کنکور چه بخش‌هایی داره، و باید چه سطحی از دانش فرانسه رو برای اون داشته باشم؟ اینا سوالات اون دسته از بچه‌هاییه که قصد دارند در کنکور زبان فرانسه شرکت کنند، ولی اطلاعات زیادی در این زمینه ندارند. از طریق تجربه‌ی کسانی که این کنکور رو پشت سر گذاشتند، میشه به جواب این سوالات رسید.

با اومدن اسم کنکور زبان اولین موضوعی که در ذهن‌مون تداعی میشه، نبود منابع مشخص برای مطالعه ست. مثل کنکور زبان انگلیسی برای  کنکور زبان فرانسه هم هیچ منبع رسمی یا غیررسمی‌ای مشخص نشده، ولی اینجا هم تجربه‌ی افرادی که این کنکور رو داده‌ند به دادمون می‌رسه و می‌تونه خیلی از برنامه ریزی‌ها رو برای کسایی که هنوز در دنیای قبل از کنکور به سر می‌برند، راحت‌تر کنه. البته ما سعی میکنیم این راه هموار تر از گذشته بشه. توی مقاله ی "منابع پیشنهادی کنکور منحصرا زبان انگلیسی" ما سعی کردیم این کار رو بکنیم. 

بهتره اول بریم سراغ معرفی رشته زبان فرانسه تا برامون روشن بشه که رشته زبان و ادبیات فرانسه و رشته مترجمی زبان فرانسه چه تفاوت‌هایی با هم دارند. کسانی که الان توی دانشگاه مشغول تحصیل در رشته‌ زبان فرانسه هستند، فارغ از گرایش‌شون، لزوماً در آزمون همین زبان قبول نشده اند؛ یعنی شما در آزمون کنکور زبان انگلیسی شرکت می‌کنید و بعد با توجه به رتبه‌تون می‌بینید که شانس قبولی در این رشته رو دارید یا نه. (قبل از این که کامل بریم سراغ رشته منابع کنکور منحصرا زبان فرانسه، این مقاله هم برای منابع کنکور زبان تخصصی آلمانی نوشته شده. اگه دوست داشتید یه سر به اون هم بزنید!)

 

معرفی رشته زبان فرانسه

رشته زبان فرانسه در مقطع کارشناسی به دو شاخه "زبان و ادبیات فرانسه" و "مترجمی زبان فرانسه"  تقسیم میشه. بیشتر بچه‌هایی که وارد این رشته میشن فرانسوی بلد نیستند. به همین خاطر، برخلاف برنامه‌ی زبان انگلیسی، در ترم یک این رشته 20 واحد آموزش مقدماتی فرانسه به صورت پیش‌نیاز ارائه میشه و دانشجوها پس از آشنایی با زبان فرانسه و گذراندن این دروس پیش‌نیاز، به تدریج وارد نگارش و مکالمه پیشرفته خواهند شد. در واقع میشه گفت که  هر دو گرایش دروس عمومی مشترکی دارند. دانشجویان دو سال به یادگیری زبان می‌پردازند و از ترم 5 به بعد، هر گرایش وارد دروس تخصصی خودش میشه.

رشته زبان و ادبیات فرانسه: دانشجوهای ادبیات به طور فراگیر با تاریخ ادبیات فرانسه، شعر، رمان، تئاتر و نمایشنامه طی قرن های مختلف آشنا خواهند شد. دروس تخصصی این گرایش تاریخ ادبیات قرون 17، 18،19  و 20 و تفسیر متون این قرون، انواع شعر فرانسه، یادداشت‌برداری و تحقیق، مطالعه‌ی نمایشنامه و ساختار آن، و نقد ادبی رو شامل میشه.

رشته مترجمی زبان فرانسه: در این گرایش بعد از گذراندن دروس مشترک با ادبیات فرانسه، با ترجمه تخصصی فرانسوی آشنا میشید و اصول و فنون ترجمه رو یاد می‌گیرید. تاریخچه‌ی ترجمه، خواندن و درک مفهوم متون گوناگون، اصول فن ترجمه، مقاله و بررسی آثار ترجمه‌شده، ترجمه متون علمی و فنی و... دروس تخصصی این رشته هستند.

بعضی از داوطلبین در انتخاب بین این دو رشته مرددند. این انتخاب به علایق شخصی، ظرفیت و مهارت‌های شخص بستگی داره. اگر قصد دارید رشته زبان و ادبیات فرانسه رو انتخاب کنید باید هرلحظه‌تون پر از مطالعه باشه چون دنیای ادبیات خیلی گسترده‌‌ست؛ از مکتب رمانتیسم و رئالیسم گرفته تا نقد و تفسیر آثار ادبی و حتی درک هر کلمه از شعر.

رشته مترجمی زبان فرانسه هم مهارت‌ها و تلاش خاصی رو می‌طلبه. مهم‌ترین اصل در این گرایش اینه که به زبان اصلی خودمون یعنی فارسی تسلط داشته باشیم، چون بعد از یادگیری تئوری‌ها و فنون ترجمه باید اون‌ها رو روی متن پیاده کنیم و اینجاست که می‌فهمیم چند مرده حلاجیم و زبان اصلی خودمون چقدر می‌تونه به ما کمک کنه. ناگفته نمونه که اینجا هم مطالعه‌ی زیاد خیلی موثره.

 

 

کنکور زبان فرانسه

کسانی که در حال حاضر مشغول تحصیل در رشته زبان فرانسه در دانشگاه هستند، فارغ از گرایش‌شون، لزوماً از طریق قبولی در کنکور همین زبان وارد دانشگاه نشدند؛ در واقع شما در کنکور زبان انگلیسی شرکت می‌کنید و بعد با توجه به رتبه‌تون، می‌بینید که شانس قبولی در این رشته رو دارید یا نه. افرادی که در دفترچه ثبت نام کنکور، زبان تخصصی فرانسه رو انتخاب میکنند، در جلسه آزمون با سوالات فرانسه مواجه میشن و باید به سوالات زبان عمومی در دفترچه‌ی اول که فرانسویه و 70 سوال تخصصی در دفترچه دوم پاسخ بدن. در این بین، درس‌های عمومی رو هم نباید دست کم گرفت و از اون‌ها غافل شد.

 

 

 

چطور برای کنکور فرانسه شروع به خواندن کنیم؟

برای شرکت در کنکور زبان فرانسوی، شما قطعا از قبل با زبان فرانسه آشنایی دارید و دارای سطح "intermediate" هستید. در واقع شما دوره‌های آموزشی‌خصوصی یا عمومی رو در آموزشگاه پشت سر گذاشته‌ید و با متدهای مقدماتی یادگیری این زبان به خوبی آشنایی دارید، ولی باید توجه داشت که فقط با تکیه به این متدها به نتیجه خوبی نمی‌رسید و به چیزی فراتر از متدهای آموزشی نیاز دارید.

پس برای بالاتر رفتن سطح و افزایش آمادگی‌مون، اول باید بدونیم منابع کنکور زبان فرانسه چه چیزهایی هستند. قدم اول انتخاب درست منابع، و قدم دوم برنامه ریزیه. منابع پیشنهادی زیادی برای کنکور زبان تخصصی موجوده ولی برای اینکه روی چند کتاب مشخص تمرکز کنید و نتیجه بگیرید، چند منبع در ادامه معرفی شده‌اند.

 

 

منابع پیشنهادی برای تست های گرامر کنکور زبان فرانسه چیست؟

در بخش گرامر دو کتاب زیر خیلی کارآمد هستند:

1) Nouvelle grammaire du français (Sorbonne)

2) Grammaire en dialogue

کتاب اول کامل‌تره و اکثر استثنائات گرامری رو در بر می‌گیره. بعد از خوندن این کتاب، سراغ کتاب‌های حل تمرین‌ برید و تمرین‌های هر سه سطح کتاب رو با دقت حل کنید. به نکته‌های این کتاب‌ها دقت کنید، چون تعداد زیادی از سوال‌های اون در آزمون‌های قبلی تکرار شده‌اند.

 

 

منابع پیشنهادی برای تست های لغات کنکور زبان فرانسه چیست؟

مهم‌ترین سلاح در جنگ با کنکور منحصرا زبان فرانسه، دامنه‌ی لغات شماست. هر چقدر لغات بیشتری بلد باشید، عملکردتون نه فقط در سوالات واژگان، که در سوالات گرامر و درک مطلب هم بهتر خواهد بود.

برای این بخش می‌تونید سری کتاب‌های Vocabulaire en progressive  که دارای سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته‌ست رو مطالعه کنید. کتاب دیگه‌ای که میشه در این حوزه بهش اشاره کرد، کتاب mots absolument essentiels en français 504 هست. این کتاب به خاطر لغت‌های کاربردی‌ای که با معانی مختلف‌شون در قالب جمله ارائه شده‌اند و همچنین تمرینات درک مطلب، می‌تونه بهتون کمک زیادی کنه.

 

 منابع پیشنهادی برای درک مطلب کنکور منحصرا زبان فرانسه چیست؟

در این زمینه دو کتاب خیلی خوب موجوده:

  1. Dites_ moi un peu  
  2. Compréhension écrit ( CLE ) niveau 1 et 2 et 3

 

کتاب اول پر از متن و در برگیرنده تعداد زیادی لغته که با خوندنش هم دامنه‌ی لغات‌تون بالا میره و هم مهارت درک مطلب‌تون تقویت میشه.

 

خب فکر کنم حالا که این مطالب رو خوندید، تا حدی  از سردرگرمی‌ای که در مورد کنکور زبان فرانسوی داشتید، فاصله گرفتید و به فکر برنامه‌ ریزی و برداشتن قدم‌های اولیه‌اید. مطمئن باشید اگر از این منابع استفاده کنید و کار خودتون رو هم خوب انجام بدید، قبولی در رشته فرانسه دیگه براتون دشوار نخواهد بود و به جمع بچه‌های فقانکفون اضافه خواهید شد. این نکته رو هم در نظر داشته باشید که منابع پیشنهادی ما جهت راهنمایی شماست و بهتره زیاد خودتون رو با منابع مختلف سردرگم و گیج نکنید و برنامه ریزی‌ها رو طبق کتاب‌هایی انجام بدید که بیشترین بازده رو در کمترین زمان داشته باشند.

 

 

دانشگاه های دارای رشته زبان فرانسه

دانشگاه‌هایی که درحال حاضر رشته زبان فرانسه رو چه در گرایش ادبیات و چه ترجمه در مقطع کارشناسی ارائه می کنند، این‌ها هستند:

1) دانشگاه تهران

2) دانشگاه شهید بهشتی

3) دانشگاه علامه طباطبایی

4) دانشگاه تربیت مدرس

5) دانشگاه آزاد اسلامی تهران

6) دانشگاه الزهرا

7) دانشگاه امام صادق

8) دانشگاه اصفهان

9) دانشگاه مشهد

10) دانشگاه آزاد قوچان

11) دانشگاه تبریز

12) دانشگاه آزاد مشهد

ارائه ی گرایش های زبان فرانسه در مقطع کارشناسی در هر کدوم از این دانشگاه‌ها متفاوت هست و بعضی از اون‌ها فقط در یک گرایش و بعضی‌ها هم در هر دو گرایش زبان فرانسه مشغول به آموزش‌اند. قطعاً طی سال‌های آینده، تعداد دانشگاه‌هایی که زبان فرانسه رو ارائه می‌کنند بیشتر میشه و این رشته جایگاه بهتری پیدا می‌کنه.

 

بازار کار رشته زبان فرانسه

خب حالا که کنکور زبان فرانسه رو از سر گذروندیم و وارد دانشگاه شدیم و هرکسی رفت سمت گرایش موردعلاقه خودش چی؟ به کجا چنین شتابان؟ اینجاست که می‌رسیم به اصل مطلب یعنی بازار کار رشته زبان فرانسه، چیزی که خیلی از بچه‌ها می‌خوان در موردش بدونند.

آماده‌سازی شما برای بازار کار از دانشگاه شروع میشه، ولی این فقط شروع کاره. نباید انتظار داشت همه‌ی دانشجویانی که در این رشته دانشگاهی تحصیل کردند، متناسب با این رشته مشغول به کار شوند. قدم‌به‌قدم و پابه‌پای استاد و کلاس های دانشگاه پیش رفتن، لزوماً به موفقیت شغلی منجر نخواهد شد. آموزش‌های اولیه در دانشگاه شروع میشه، اما تقویت باقی مهارت‌ها به عهده‌ی خود شماست. باید این‌قدر خودتون رو درگیر تقویت مهارت های زبانی کنید که  متخصص رشته زبان فرانسوی  بشید و از پس هر شرایطی بر بیاید.

فرصت های شغلی زبان فرانسه خیلی متفاوت هستند؛ از تدریس ساده و آموزش زبان فرانسه گرفته تا مترجمی تراز اول. قدم اول شناخت خودمونه؛ باید ببینیم مهارت زبانی‌مون رو در چه زمینه‌ای می‌تونیم اعمال کنیم، و بعد باید دانش زبانی‌مون رو در همون حوزه تقویت کنیم. یعنی در صورتی که قصد ورود به  یک حوزه تخصصی و حرفه‌ای رو داریم، در کنار زبان عمومی فرانسوی زبان مربوط به اون حوزه رو هم به طور تخصصی یاد بگیریم.

بچه‌های زبان فرانسه در هر دو گرایش، به شرط قوی بودن زبان پایه‌شون، می‌تونن زمینه‌های کاری مشابهی داشته باشند. لزوماً اینطور نیست که اگر ادبیات خونده باشید، نتونید کار ترجمه انجام بدید و یا اگر ترجمه خوندید، نتونید آموزش بدید. همه‌ی این  مهارت‌ها با هم مرتبطند ، اما چون دانشجوهای رشته‌ی ترجمه بیشتر با اصول و متد های ترجمه سروکار دارند، قادرند در مطبوعات، صدا و سیما، حوزه توریسم، شرکت‌های خارجی، آژانس‌های هواپیمایی، هتل‌ها، وزارت امور خارجه و خیلی جاهای دیگه مشغول به کار بشن. با مقایسه‌ی این موارد متوجه میشید که زبان اِعمال شده در هر کدوم، توانایی و سطح دانش منحصربه‌فردی رو می‌طلبه.

پس بهترین راه اینه که خودتون جلو برید و فقط به برنامه های آموزشی زبان در دانشگاه اکتفا نکنید. مطالعه در همه‌ی زمینه‌ها به پیشرفت زبان‌تون کمک زیادی می‌کنه و اگر خودتون رو دست کم نگیرید، به همین حد از مهارت زبانی‌تون اکتفا نکنید و همیشه دنبال بهتر شدن و یادگیری مطالب بیشتر باشید، قطعاً  در بازار کار هم موفق خواهید شد و آینده شغلی خوبی در رشته‌ی زبان فرانسه در انتظار شما خواهد بود.

راستی، اگه تازه کنکور رو شروع کردید، و میخواید بدون گاه های اول چی هستند، حتما به مقاله ده نکته اساسی کنکور منحصرا زبان هم سر بزنید! موفق باشید! 

 

 

با عضویت در کانال رسمی گروه زبان اهورا از آخرین مطالب در سریع‌ترین زمان مطلع شوید.

نظرات خود را بیان کنید

نگار کارگر

سلام وقتتون بخیر. میخاستم بدونم برای قبولی در دانشگاه های تهران رشته مترجمی زبان فرانسه رتبمون زیر چند نفر باید باشه

  23 5 ارسال پاسخ

m

سلام وقت بخیر،من امسال وارد یازدهم تجربی میشم میخاسم نظرتون راجب اینک من این دو سال رو آموزشگاه فرانسه بخونم بعدش کنکور زبان فرانسه بدم بدونم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  8 0 ارسال پاسخ

الی

سلام من رتبم تو کنکور 97 منطقه 3 شد 4200 ب نظرتون شانسم واسه قبولی زبان فرانسه شیراز چقدر هست؟

  1 4 ارسال پاسخ

Mona mehrzad

واقعا مفید بود ممنون :))) برای قبولی در رشته زبان فرانسه ( اگه بخوایم کنکور زبان انگلیسی بدیم) چه رنج رتبه ای باید کسب کنیم؟ و آیا اگه کنکور فرانسه بدیم شانسمون بیشتره یا فقط رتبه مهمه ؟

  7 3 ارسال پاسخ

ااا

سلام من کنکور منحصرا زبان با زبان انگلیسی دادم.. ایا میتونم مترجمی فرانسه رو انتخاب رشته کنم؟

  13 1 ارسال پاسخ

علی

سلام. دانشگاه سبزوار و اهواز رو به لیست اضافه کنید.

  4 1 ارسال پاسخ

ژاله

واقعا؟؟؟یعنی تو اهوازم تدریس میشه؟؟من شمال خوزستان زندگی میکنم و دبیرستانم(نظام جدید) و دارم دوره مقدماتی فرانسوی میگذرونم...

  1 1

دنیا

سلام ممنون از راهنمایی هایتون یه سوال داشتم ...چرا دانشگاه شهید چمران اهواز رو جزو دانشگاهایی که رشته متر جمی وادبیات زبان فرانسه رو دارن نیاوردید ؟ایا این رشته دیگه تدریس نمیشه تو این دانشگاه؟ممنون میشم پاسخ بدید چون دارم خووم رو برای کنکور سال اینده اماده میکنم...

  1 1 ارسال پاسخ

سمانه

سلام و خسته نباشید من میخواستم فرانسه دانشگاه تهران قبول شم درسام قوی هستن و میشه گفت تازه میخوام شروع کنم میخواستم بدونم رتبه و درصدای مورد قبول چنده؟ خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین.

  11 1 ارسال پاسخ

میترا

ظاهرا دانشگاه تهران امسال رشته زبان فرانسه نگذاشته! درست متوجه شدم؟ شاید دفترچه را درست مطالعه نکردم!

  2 1

Fatemeh

سلام من خیلی ب زبان انگلیسی علاقه دارن و دوس دارم معلم بشم ولی خانوادم مخالفن دوس دارن حقوق بخونم چون فک میکنن بازار کار زبان خوب نیس و درامد کمی داره!میخواسم بدونم اگ بخوام با کنکور زبان پیش برم چندسال باید بخونم ک تو اموزش پرورش ب عنوان معلم زبان استخدام شم؟

  3 2 ارسال پاسخ

میترا

باز هم سلام ممنون از اینکه منابع را معرفی کردید، فقط برحسب تجربه یک نکته به دوستان عرض کنم: هرگز سراغ ترجمه‌ی فارسی کتاب ۵۰۴ فرانسه نروید! من بخاطر عجله‌ای که داشتم، ترجمه را خریدم، کار به جاهای باریک کشید! این کتاب اصلا ترجمه نشده و متن فارسی مربوط به نسخه‌ی انگلیسی است. به همین سادگی کپی پیست شده و یک نفر مترجم نام گرفته! در صفحه اول حدود صد غلط یادداشت کردم و موضوع را رسانه‌ای کردم تا درس عبرتی باشد برای امثال این ناشر و افرادی که بخاطر منافع خودشان، به شعور خریدار و خواننده توهین می‌کنند. تصویر ویرایش‌شده‌ی صفحه اول موجود است.

  4 1 ارسال پاسخ

تارا

سلام....من قصدم کنکور ارشد مدیریت هست...و همچین می خوام مهاجرت کنم به فرانسه.....و در حال یادگیری زبان فرانسه هستم.....برای ارشد مدیریت به جای زبان انگلیسی می خوام زبان فرانسه رو انتخاب کنم....که وقتمو فقط روی فرانسه بذارم....به نظرتون با کلاس های آموزشی که دارم میگذرونم میتونم درصد بالایی از فرانسه کیب کنم؟

  0 1 ارسال پاسخ

پری سیما

سلام من لیسانس فنی دارم و پیش دانشگاهی نخوندم چون رشتم فنی بود پیش نداشت...میتونم برای دانشگاه دولتی زبان فرانسه شرکت کنم یا بی فایدس؟من دیوانه وار فرانسوی رو دوست دارم ولی توی شهر محرومی زندگی میکنم که فقط آموزشگاه انگلیسی داره...لطفا جواب بدید خیلی برام مهمه

  0 2 ارسال پاسخ

میترا

کنکور ارشد شرکت کردید؟

  0 1

سپیده عبدالله‌نژاد

Slm.mn emsal konkor zaban dadam rotbam 6000 bud.bad chon fk mikrdm khliii rotbe daghooni e asn entkhab reshte o ina nakrdm vase daneshga.gozashtm sale dg dobare konkor bedam.bayad pashimoon bashm??!

  2 2 ارسال پاسخ

Mrym nk

سلام من واقعا عاشق رشته زبان هستم به نظرم این جز رشته ای که با داشتن تحصیلات بالا و مدرک میشه راحت کار پیدا کرد که این بستگی به میزان علاقه به این رشته داره من خودم الان پشت کنکوریم و پارسال به دلیل مشکلاتی نتونستم بخونم و الان شرو کردم به خوندن و ۶ماه دیگه بیشتر وقت ندارم به نظرتون میتونم دانشگاه خوبی مثل تهران یا شهید بهشتی قبول بشم اگه مثلا بخوام گرامر زبانو کلا نخونم و فقط وقتمو بذارم روی یادگیری لغت و تمرین زیاد برای پسیجو کلوز ؟؟ میشه؟☹️ عمومیارو دارم میخونم ولی اصلا دلم نمیخواد برم سراغ عربی نمیدونم چیکار کنم انتظار دانشگاه خوبم دارم راهنمایی کنید خواهشا☹️☹️☹️

  5 0 ارسال پاسخ

ف

عربي در قبول شدن توي رشته فرانسه بهتون كمك ميكنه

  4 3

مهدیس

سلام.وقتتون بخیر.برای کارشناسی زبان فرانسه خوندن باید حتما از قبل بلد بود این زبانو؟ یعنی میدونم قطعا بلد بودنش عالیه... ولی میشه از صفر هم رفت؟

  5 1 ارسال پاسخ

مهدي

سلام. خير، نيازي نيش قبل از ورود به دانشگاه زبان فرانسه رو بلد باشيد چون از صفر باهاتون كار ميشه. من خودم كنكور به زبان انگليسي دادم و الان سال سوم ليسانس فردوسي ام. البته اگر سعي كنيد قبل از ورود به دانشگاه زبان فرانسه رو يكم كار كنيد خيلي خيلي به نفعتون ميشه چون تا پايان تحصيلتون يك پله از ديگران بالاتر خواهيد بود. موفق باشيد

  3 0

درسا

سلام میخاستم بدونم حداکثر رتبه ی قبولی تو دانشگاه شهید بهشتی رشته زبان فرانسه چقدر هست؟یعنی تا چه رتبه هایی میتونن قبول بشن؟

  5 0 ارسال پاسخ

درسا جعفری

سلام میخاستم بدونم حداکثر رتبه ی قبولی تو دانشگاه شهید بهشتی رشته زبان فرانسه چقدر هست؟یعنی تا چه رتبه هایی میتونن قبول بشن؟

  5 0 ارسال پاسخ

fati&sami

شهریه ی مترجمی زبان فرانسوی تو دانشگاه ازادای تهران چقدره کسی میدونه؟لطفا جواب بدید ممنون❤

  4 0 ارسال پاسخ

sama

سلام.من امسال کنکور دادم و خیلی دلم میخواست که انگلیسی یکی از دانشگاه های تهران قبول شم اما رتبم خوب نشد(2000).و منطقه دو هستم. با اینکه سطح زبان بالایی داشتم حالا نمیدونم زبان انگلیسی غیر از تهران رو انتخاب کنم یا زبان فرانسه ی تهران ؟حتی نمیدونم فرانسه تهران بیارم.بازارکار هم خیلی برام مهمه .میشه لطفا کمکم کنید.ممنون

  7 0 ارسال پاسخ

فاطمه

سلام روز بخیر...با رتبه ی شانزده هزار رشته ی ادبیات فرانسه دانشگاه دولتی قبول میشم؟

  2 3 ارسال پاسخ

مهران

سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان ببخشین جایی تو سایت دیدم که کسی که کنکور زبان انگلیسی شرکت میکنه میتونه تو دانشگاه رشته زبان آلمانی بخونه. برای زبان های دیگه هم این شرایط وجود داره؟ یعنی کنکور زبان بدیم و زبان روسی تو دانشگاه بخونیم؟ موقع انتخاب رشته این امکان رو به ما میدن؟ اونایی که کنکور خود اون زبان رو دادن نسبت به ما تو اولویتن تا پذیرش بشن تو دانشگاه هایی مث دانشگاه تهران یا طباطبایی و..؟ ممنون

  11 0 ارسال پاسخ

مصیب

دوست عزیز شما تو هر رشته از زبان که برین مثلا اگه زبان و ادبیات انگلیسی برین چند واحد زبان دیگه هم دارین مثلا 9 واحد زبان فرانسه دارین در کنار زبان انگلیسی..ولی اصلا در حدی نیست که شما رو مسلط به زبان فرانسه کنه..فقط در حد اشنایی و مقدماتیه

  1 0

مهدي

سلام. ميشه كنكور زبان انگليسي داد و دانشگاه رشته ي روسي، الماني و ... خوند. طبيعتا كسايي كه كنكورشون رو مثلا به زبان فرانسه دادن و رشته زبان فرانسه رو انتخاب كردن در اولويت هستن.

  0 0

فرناز دانشور

سلام..ببخشید میخواستم ببینم کدوم دانشگاه ها زبان فرانسه رو دوره شبانه هم میگیرن؟ ؟ من هدفم علامه بود، که چک کردم دیدم انگار سال ۹۵ نگرفته شبانه. .نه علامه، نه تهران، نه اصفهان. .یکمی نگران شدم.میتونین اطلاعاتی دراین زمینه بهم بدین؟

  2 0 ارسال پاسخ

سامیار سپهری

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم رشته های فنی مثل الکترونیک که رشته ی من هست باید با پیش دانشگاهی برن زبان؟یا نیاز نیست؟ و اینکه رشته ی زبان فرانسه گرایش ادبی چه دانشگاه هایی در کاردانی میپذیرن با چه رتبه ای آخه خیلی کم در مورد کاردانی صحبت کردید یکم جامع تر در مورد رشته فرانسه در کاردانی توضیح بدین اگه میشه و این رشته هست در کاردانی بعد اینکه پیوسته میشه خونده؟ یا ناپیوسته اس؟

  2 0 ارسال پاسخ

samyar sepehri

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم که برای کنکور از رشته فنی باید یکسال پیش دانشگاهی بخونم یا نیازی نیست؟ و اینکه از کاردانی میشه رشته فرانسه زد؟ یعنی مستقیم فرانسه(ادبیات) برم، انگلیسی نخونم ممنون میشم جواب بدین و یه سوال دیگه برای دانشگاه های دولتی توی تهران و کرج زیر چه رتبه ای میپذیرن ؟ لطفا جواب رو توی چنل تلگرام هم قرار بدین

  0 0 ارسال پاسخ

صدف

من دیپلم انسانی گرفتم و از اول میخواستم کنکور زبان و هنر رو بدم اما خانوادم مخالف بودن تا این که امسال موافقت کردن و پیش دانشگاهیمو به هنر تغییر دادم.اسپانیایی رو تا سطح b2 خوندم برای همین میخوام از زبان رشته ی دیگه ای مثل فرانسوی رو بخونم اما از طرف دیگه به رشته های گروه هنر مثل گرافیک هم خیلی علاقه دارم و برای همین الان خیلی سردرگمم که کدوم رشته رو اصل قرار بدم چون به هر دو خیلی علاقه دارم.شانس قبولیم توی زبان خیلی بیشتره به خاطر اینکه هنر امتحان عملی داره و توی اون خیلی قوی نیستم و احتمالا باید سال دیگه هم کنکور بدم،به نظر شما زمینه ی کار توی کدوم رشته بیشتره؟ راستی ممنون که بچه های زبانو راهنمایی میکنید؛اطلاع رسانی و مشاوره درباره ی رشته ی زبان خیلی کمه و معمولا توی جامعه نظر خوبی به این رشته ندارن.

  0 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

بله همینطوره. هم اطلاعات در زمینه کنکور منحصراً زبان کمه و هک دید خوبی نسبت بهش نیست. ما داریم سعی میکنیم که هم این دید رو عوض کنیم، هم اطلاعات فراهم کنیم. یه سری مقالات روی سایت هستن هم در مورد کنکور فرانسوی و هم در مورد رشته های دانشگاهی زبان و هم در مورد بازار کارش. اون ها رو بخون تا بتونی تصمیم بگیری. موفق باشی. (ما نمیتونیم نظری در مورد بازار کار رشته های هنر بدیم، اطلاعی نداریم)

  3 0

صدف

سلام خسته نباشید من توی دفترچه ی انتخاب رشته ی سال 95 دیدم که دانشگاه شیراز هم رشته ی ادبیات فرانسوی رو داره،میخواستم بدونم واقعا این رشته رو داره یا نه؟

  0 0 ارسال پاسخ
محمدحسن اقبالی

محمدحسین اقبالی :

سلام، ممنون! بله، واقعا داره! واقعا!

  6 0

لطفا منتظر بمانید

لطفا چند لحظه منتظر بمانید...