داستان‌ها علاوه بر آن که یکی از بهترین شیوه‌ها در فراگیری یک زبان خارجی هستند، ما را در شناخت ادبیات و فرهنگ مردمی که به آن زبان صحبت می‌کنند نیز یاری می‌رسانند. ما در این بخش با معرفی داستان‌های کوتاه انگلیسی در سطوح مختلف به شما در آشنایی با متن انگلیسی کمک می کنیم و در کنار آن با بهره‌گیری از داستان‌های صوتی انگلیسی به تقویت لیسنینگ شما می پردازیم. فایل دانلود هر یک از داستان‌ها را می توانید در کانال تلگرام ما بیابید.

داستان کوتاه انگلیسی: A Very Old Man with Enormous Wings - Gabriel García Márquez

یکشنبه 21 آبان 1396

داستان کوتاه انگلیسی: A Very Old Man with Enormous Wings - Gabriel García Márquez

"پیرمردی با بال‌های بزرگ"، یک داستان کوتاه نوشته‌ی نویسنده‌ی کلمبیایی گابریل گارسیا مارکز است که نخست در سال ۱۹۹۵ منتشر شد. به گفته‌ی "جان گودوین" انتشار این داستان در دوران جنگ "La Violencia" نقدی بر حوادث آن دوران کلمبیاست. "نظرات روستاییان بیانگر یک دیدگاه ایده‌آلی از مذهب به عنوان دولت است؛ با این حال، رفتارشان نسبت به فرشته در تضاد با واکنششان نسبت به حکمرانی از طریق اعتبارات مذهبی است."

بیشتر...

داستان کوتاه انگلیسی: Kafka - Unmasking a Confidence Trickster

شنبه 25 شهریور 1396

داستان کوتاه انگلیسی: Kafka - Unmasking a Confidence Trickster

ریشه‌ی آلمانی عنوان داستان "(Entlarvung eines Bauernfängers (de" است. راوی، که ظاهرا یک مهاجر تازه رسیده از روستاست، به درگاه یک خانه‌ی مجلل، که برای یک تعامل اجتماعی به آن‌جا دعوت شده است، همراه مردی که هم‌صحبتی‌اش را درخواست نکرده بود، و (درواقع) کسی که راوی خیلی کم با او آشناست، می‌رسد. راوی که ظاهرا نسبت به ادامه‌ی بیشتر همراهی با مرد بی‌میل است، آماده می‌شود که وارد خانه شود، اما توسط دیگری که دستش را به سمت خانه دراز می‌کند و همزمان که حس سکوتی هردو را دربرمی‌گیرد، و مرد لبخند می‌زند، متوقف می‌شود. راوی از لاک خود بیرون آمده ناگهان همراهش را به عنوان یک شیادِ اعتماد شناسایی می‌کند که منتظر سود بردن از ساده‌لوحی نسبی او است، و شرمسار است که فهمیدن این حقیقت برایش خیلی طول کشیده است. "‌دستگیری هنگام ارتکاب جرم!" راوی که فوراً عذر خود را می‌خواهد می‌گوید و با فراغتِ ‌خاطر وارد خانه می‌شود. درستیِ اتهام وارد کردنِ راوی، به خواننده واگذار شده‌است. دو پیش‌نویس پیشین از داستان در دفترخاطرات سال ۱۹۱۰ کافکا وجود دارد. در سال ۱۹۱۲، او نوشت که "شیاد اعتماد" را کامل کرده و "نسبتاً رضایت‌بخش" بوده است.

بیشتر...

داستان کوتاه انگلیسی: Fyodor Dostoyevsky - Bobok

پنج شنبه 29 تیر 1396

داستان کوتاه انگلیسی: Fyodor Dostoyevsky - Bobok

بوبوک (به زبان روسی به معنای لوبیای کوچک) یک داستان کوتاه از داستایوفسکی است که در خلال داستان به معنای "نامفهوم" به کار می‌رود. داستان قسمتی از خاطرات یک نویسنده‌ی درمانده به اسم ایوان ایوانویچ است. یک روز که در مراسم خاکسپاری یکی از آشنایان شرکت می‌کند، در گورستان به فکر فرو می‌رود. صداهای افراد مرده و به خاک سپرده شده را می‌شنود و به مکالمه‌ی آن‌ها گوش می‌دهد. آن‌ها درباره‌ی ورق و رسوایی‌های سیاسی بحث می‌کنند. تصمیم می‌گیرند که "سکونِ" هوشیاری به آن‌ها اجازه‌ی صحبت کردن می‌دهد، به گفته‌ی یکی از شخصیت‌های داستان پلاتون نیکولاویچ حتی وقتی "برای دو یا سه ماه... گاهی حتی نصف یک سال" در گور هستند. همچنان که مرده‌ها درحال آماده شدن برای سرگرم شدن هستند که جزئیات شرمبار زندگی‌های زمینی خود را آشکار سازند، ایوان ایوانویچ عطسه می‌کند. بعد از آن مرده‌ها ساکت می‌شوند. ایوان ایوانویچ گورستان را ترک می‌کند، پریشان از اینکه فساد حتی در گور هم موجود است. "آخرین لحظات هوشیاری." اما امیدوار است که گورستان‌های دیگر را ببیند و در نهایت چیزی برای نوشتن داشته باشد.

بیشتر...

داستان کوتاه انگلیسی: Ernest Hemingway - A Clean, Well-Lighted Place

یکشنبه 04 تیر 1396

داستان کوتاه انگلیسی: Ernest Hemingway - A Clean, Well-Lighted Place

زندگی انسان بی معناست. و حتی شب ها تا صبح بی خواب ماندن و پناه بردن به یک گوشه ی پاک و پر نور نیز حاصلی نخواهد داشت. خواندن داستان کوتاه انگلیسی زیبا و بی رحمانه ی ارنست همینگوی (Ernest Hemingway) به نام یک گوشه ی پاک و پرنور(َ A Clean, Well-Lighted Place) را به شما پیشنهاد میکنم.

بیشتر...

J.D. Salinger - De Daumier-Smith's Blue Period

پنج شنبه 01 تیر 1396

J.D. Salinger - De Daumier-Smith's Blue Period

"دوره ی آبی دو دامیر اسمیت" که در ایران با نام "دلتنگی های نقاش خیابان چهل هشتم" به چاپ رسیده است یکی از داستان‌های سلینجره که توی مجموعه داستان "نه داستان" که البته در ایران به نام همین داستان چاپ شده ظاهر میشه. دوره‌ی آبی به زمانی گفته میشه که وقتی یه نقاش بیشتر از رنگ آبی و مشتقات اون استفاده میکنه و همین‌طور، توی زندگی اون نقاش غم انگیزی بوده. یکی از معروف‌ترین دوره آبی ها، دوره‌ی آبی پیکاسوست. نکنه این داستان کوتاه هم، دوره آبی سلینجر حساب میشه؟ نکنه کلمات به کار رفته شده توی این داستان کوتاه به رنگ آبی نوشته شدن؟

بیشتر...

داستان کوتاه انگلیسی:Roald Dahl - Lamb to the Slaughter

سه شنبه 15 فروردین 1396

داستان کوتاه انگلیسی:Roald Dahl - Lamb to the Slaughter

اگر شما هم مثل من کمی خوش شانس بوده اید حتما در کودکی یا نوجوانی حداقل یکی دو تا از داستان های رولد دال(Roald Dahl) را خوانده یا حتی شندیده اید و اسم رولد دال در ذهنتان تداعی گر داستان های جذابی مثل ماتیلدا و چارلی و کارخانه ی شکلات سازیست. اما شاید خیلی از شما اصلا خبر نداشته باشید که رولد دال قصه گوی عزیز دوران کودکی و نوجوانی ما داستان کوتاه هایی جدی برای بزرگسالان و با تم کمدی تلخ و حتی جنایی هم دارد! بله جنایی! حتی کارگردان معروف فیلم های جنایی و دلهره آور جناب هیچکاک هم یکی از همین داستان ها به نام گوسفند قربانی را کارگردانی کرده است. به شما توصیه میکنم که خواندن داستان کوتاه انگلیسی جذاب گوسفند قربانی (Lamb to the Slaughter) را به هیچ وجه از دست ندهید. مطمئنم که این داستان کوتاه به اندازه ی دیگر داستان های رولد دال برایتان جذاب خواهد بود و البته شوکه کننده!

بیشتر...

تعریف داستان کوتاه و معرفی انواع داستان‌ های کوتاه

سه شنبه 15 فروردین 1396

تعریف داستان کوتاه و معرفی انواع داستان‌ های کوتاه

اگه دنبال یک روش مطمئن برای یادگیری زبان انگلیسی هستید، مطالعه داستان های کوتاه‌ انگلیسی یکی از بهترین روش‌ها محسوب میشه! در کنار یادگیری زبان، شما می‌توانید از مطالعه بهترین داستان های کوتاه انگلیسی هم لذت ببرید. مقاله‌ی پیش روی‌تان، اولین مقاله از سری مقالات داستان کوتاه و یادگیری زبان انگلیسی است و به تعریف داستان کوتاه و معرفی انواع داستان کوتاه، که لازمه‌ی شروع کار محسوب میشه، می‌پردازه. بعد از آشنایی با تعریف داستان کوتاه و انواع داستان های کوتاه انگلیسی، اولین گام در این مسیر رو برداشتید و در انتخاب داستان کوتاه هایی که قصد مطالعه‌شون رو دارید، هوشمندانه‌تر عمل خواهید کرد.

بیشتر...

داستان کوتاه انگلیسی: Raymond Carver - Why Don't You Dance

پنج شنبه 10 فروردین 1396

داستان کوتاه انگلیسی:  Raymond Carver - Why Don't You Dance

نوشتن یک داستان کوتاه بدون پلات یا با یک پلات تعریف نشده یکی از سخت ترین روش های داستان نویسی محسوب میشه که معمولا نویسنده ها سمتش نمیرن چون به شکست ختم میشه. ولی داستان کوتاه چرا نمیرقصی؟ (?Why Don't You Dance) اثر ریموند کارور(Raymond Carver) یکی از بهترین نمونه های این سبک محسوب میشه. چرا نمیرقصی با صحنه ای که نسبتا برای یک داستان نرمال و معمولی عجیب به حساب میاد شروع میشه. آغازی که سوالات زیادی رو در ذهن خواننده ایجاد میکنه. کارور با توصیف خیلی نرمال صحنه هایی که اصلا نرمال و عادی نیستن شما رو بیشتر پا در هوا نگه میداره. به ریموند کارور و "واقعیت کثیف" مینیمالیستی او خوش اومدین.

بیشتر...

داستان کوتاه انگلیسی: Katherine Mansfield - The Fly

جمعه 04 فروردین 1396

داستان کوتاه انگلیسی: Katherine Mansfield - The Fly

شاید همه ی ما توی روزای بد زندگیمون به جایی برسیم که با تمام وجود باور کنیم زندگیمون هیچ ارزش و معنایی نداره و کل زندگی مزخرمون با تمام دم و دستگاه و تشکیلاتش فقط یه بازیچه ی مسخره است دست خدایی که چندان هم بزرگ و مهربون نیست. درست مثل زندگی اون مگس زیر دستای رئیس. کاملا منطقیه که این نوع نگاه توی آثار بعد از جنگ پررنگ تر باشه. خوندن داستان کوتاه انگلیسی مگس(The Fly) اثر کاترین منسفیلد (Katherine Mansfield) نویسنده ای که آثارش هیچوقت در زمان خودش فهمیده نشد تلخی حال هوای جهنمی دوران بعد از جنگ جهانی اول رو روی زبونتون میاره.

بیشتر...

داستان کوتاه انگلیسی: Leanne Guenther - Little Red Riding Hood

جمعه 27 اسفند 1395

داستان کوتاه انگلیسی:  Leanne Guenther - Little Red Riding Hood

داستان شنل قرمزی (Little Red Riding Hood) داستان آشنایی که تقریبا میشه گفت کودکان همه ی ملت ها با این داستان بزرگ شدند و خاطره دارند.(fairy tales) افسانه ها یا داستان های جن و پری که به عنوان bed time story برای کودکان کاربرد دارند به دلیل نثر ساده و روان برای آن دسته از زبان آموزان مبتدی که در آستانه ی ورود به سطح متوسط هستند بسیار مناسب است.

بیشتر...

صفحه 1 از 4 از میانِ 33 داستان‌.

لطفا منتظر بمانید

لطفا چند لحظه منتظر بمانید...