یادگیری زبانی جدید چه تاثیری در زندگی ما دارد؟

یادگیری زبانی جدید چه تاثیری در زندگی ما دارد؟
4.19 از 5 بوسیله 50 رای
طبق آخرین پژوهش ها و مطالعات دانشگاهی اشخاصی که میتوانند بیشتر از یک زبان صحبت کنند جذاب تر و باهوش تر هستند.

شاید برای خیلی ها یادگیری زبانی جدید فقط جنبه تفریحی داشته باشد اما با گروه زبان اهورا همراه باشید تا با تاثیرات مثبتی که تسلط بر زبان دوم و سوم در زنگی شما خواهند داشت آشنا شوید:

 

-یادگیری زبانی تازه در هوش و حافظه تاثیر مثبت و بسیار شگرف دارد. با تسلط بر بیش از یک زبان شما باهوش تر و از حافظه بسیار قوی تری برخوردار شده و در کهن سالی از ابتلا به آلزایمر جلو گیری خواهید کرد.

طبق آخرین تحقیقاتی که محققان انجام داده اند افرادی که به بیشتر از یک زبان تسلط دارند باهوش تر هستند. پژوهشگران دانشگاه پژشکی Georgetown بعد از انجام آزمایش های مختلف به نتیجه رسیده اند افرادی که حداقل به دو زبان مختلف صحبت میکنند بخش خاکستری بزرگتری در مغز خود دارند.

 

-اگر شما یک کارآفرین هستید با تسلط بر زبان های دیگر و پرکاربرد امروزی همانند: انگلیسی، اسپانیایی و چینی قعطعا میتوانید خود را در سطوح بین المللی مطرح سازید و کمپانی و حرفه تان را به بهترین شیوه به همه مردم دنیا معرفی کنید. همچنین اگر کارمند هستید و برای شخصی دیگر کار میکنید علاوه بر شانس همکاری با شرکت های تجاری بزرگ، میتوانید از مزایای حقوقی بیشتری نسبت به سایرین بخوردار باشید.

 

-در هنگام مسافرت اگر بتوانید به زبان کشوری که قصد سفر به آن را دارید صحبت کنید و یا حداقل با آن آشنا یاشید. قطعا راحت تر خواهید بود، دوستان بیشتری پیدا خواهید کرد، اطمینان بیشتری نسبت به اشحاصی که با آنها برخورد میکنید خواهید داشت و در نهایت میتوانید بیشترین لذت ممکن از سفر را برده و تجربه ای به یاد ماندنی برای خود رقم بزنید.

 

-و حتما تا حالا متوجه تفاوت های رفتاری بین دوزبانه ها و کسانی که تنها به زبان مادری‌شان صحبت میکنند شده اید.

یادگیری زبان های روز دنیا با توجه به دسترسی به منابع گسترده اینترنتی و رسانه ای، شما را روشن فکر تر میسازد و باعث میشود با فرهنگ های جدید آشنا شده و رابطه بهتری با مردم دیگر کشورها داشته باشید.

 

با عضویت در کانال رسمی گروه زبان اهورا از آخرین مطالب در سریع‌ترین زمان مطلع شوید.

نظرات خود را بیان کنید

لطفا منتظر بمانید

لطفا چند لحظه منتظر بمانید...